Dalosok találkozója iskolánkban

Dalosok találkozója iskolánkban

Igazi zenei csemegében lehetett részük azoknak, akik a több éves kényszerű szünet után részt vettek a XXXI. Vonyarcvashegyi Éneklő Ifjúság Kórustalálkozón.

A környékbeli iskolák kórusai (Életfa Általános és Alapfokú Művészeti Iskola, Csány-Szendrey Általános Iskola, Hévízi Illyés Gyula Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola kis- és nagy énekkara) mellett fellépett iskolánk kórusa és a Zalai Balaton-part Ifjúsági Fúvószenekar kiszenekara is. A közel 200 énekes dala nem csupán a vírustól fenyegetett időszak végét jelezte, hanem az együtt éneklés örömét is meghozta iskolánk aulájába.

A délutánt megtisztelte jelenlétével a szakma kiválósága, és a rendezvény fővédnöke, Balázs Árpád Erkel- és Magyar Örökség díjas zeneszerző, Varga Anikó, a Nagykanizsai Tankerületi Központ keszthelyi irodájának vezetője, Pali Róbert, nagyközségünk polgármestere, Babos Lajos, a Festetics György Zeneiskola intézményvezetője, Kendeh Gusztávné, a keszthelyi Helikon Kórus nyugalmazott karvezetője, Illés Ferenc, iskolánk alapítványának elnöke, Osvald Bálint, a Vonyarcvashegyi Művelődési Ház és Könyvtár igazgatója is.

A résztvevőket Erdei Ferenc, iskolánk igazgatója köszöntötte, majd a találkozó egy közös énekkel folytatódott, a Szélkiáltó kánon című művel, melyet a hévízi kórusok vezetője, Holczerné Szabó Ágnes vezényelt. Ezt követően a Zalai Balaton-part Ifjúsági Fúvószenekar kiszenekarának műsorát hallhatták a jelen lévők, Kiss Tamás karnagy irányításával.

A délután visszalévő részében a kórusok vették át a képzeletbeli színpadot. Műsorukban népdalok, kórusművek, vidám gyermekdalok éppúgy felcsendültek, mint közismert operaáriák vagy éppen a Neoton Família slágere. A másfél órás kórustalálkozó a karnagyok számára rövid megbeszéléssel zárult, amíg a diákokat a tantermekben látták vendégül a rendezők.

A rendezvény lebonyolításában nyújtott segítségért köszönet illeti Vonyarcvashegy Nagyközség Önkormányzatát, Pali Róbert polgármester urat, az iskola tanárait, dolgozóit, s mindenkit, aki munkájával hozzájárult a vendégek elismerő, a rendezvényt méltató szavaihoz.

 

Képgaléria: XXXI. Kórustalálkozó

 

Pályázatok