Mi is AKTÍV ISKOLA vagyunk!

Mi is AKTÍV ISKOLA vagyunk!

Az idei tanévtől intézményünk is csatlakozott az AKTÍV ISKOLA programhoz, melyben az ország 304 iskolájából 97029 diák vesz részt.

Résztvevőként az Aktív iskola program jól felépített motivációs rendszerét, a mozgásösztönző programok megvalósításáért szakmai támogatást, sportszereket, programlehetőségeket, pontokat, minősítéseket kapunk.

A rendszeres testmozgás és sport alapvető fontosságú az egészséges fejlődés szempontjából. Iskolánk támogatja, hogy tanulóink rendszeresen sportoljanak, többféle sportágban próbálják ki magukat, mutassák meg tehetségüket.

Hisszük, hogy a rendszeres mozgást támogató iskolai környezetben diákjaink

a pozitív iskolai légkör hatására

  • fegyelmük, figyelmük, társas kapcsolatuk jobb,
  • osztályközösségük kiegyensúlyozottabb, fegyelmezettebb.

tanulmányi teljesítménye

  • jegyeik jobbak,
  • az iskolai programokon kezdeményezőbbek, aktívabbak;

egészségtudatosabbak

  • testileg, lelkileg kiegyensúlyozottabbak;
  • egészségi állapotuk stabil,
  • szabadidejüket aktívabban töltik;

 

a változatos sportfoglalkozások által

  • sokkal többet mozognak, sportolnak;
  • fittségi állapotuk fejlődik,
  • szívesebben járnak iskolába;

Az Aktív iskola program célja, hogy a csatlakozó intézményekben a gyerekek rendszeres mozgását támogató környezet formálódjon. Küldetése, hogy minden tanulónak lehetősége legyen az optimális fizikai és mentális fejlődéshez és jóléthez szükséges, megfelelő mennyiségű testmozgáshoz.

Bízunk abban, hogy az Aktív iskola program segítségével a sportot, a különböző mozgásformákat eddig távolról szemlélő tanulóink is felismerik, hogy mennyi előnnyel jár az egészségtudatos, mozgásban gazdag életforma kialakítása. Szeretnénk ebben is folyamatosan fejlődni, ezáltal minél magasabb minősítésű Aktív Iskolává válni, hogy diákjaink számára minél több mozgást ösztönző sporteszközt, élményt tudjunk biztosítani!

Az Aktív iskola programról további információk: www.aktiviskola.hu

Pályázatok